České dechové trio působí na našich i zahraničních pódiích již od roku 1982. „Repertoár zahrnuje plnou šíři hudebních slohů od klasicismu až po hudbu moderní nejen českou ale i zahraniční. Jeho členové jsou vynikající instrumentalisté, kteří svou činnost rozdělili mezi působení sólistické, komorní, orchestrální a pedagogické,“ láká v pozvánce dramaturgyně Beskydského divadla Alena Svobodová. „Na koncertě zaznějí skladby F. X. Duška, V. Numery, W. A. Mozarta či V. Kramáře,“ připomněla.

Jiří Hlaváč je mezinárodně respektovaným interpretem a pedagogem v oboru hry na klarinet. Jeho gramofonové nahrávky byly oceněny udělením Zlatého štítu a Grammy Classic. V posledních letech se věnuje také autorské a moderátorské činnosti v Českém rozhlase a České televizi. Je profesorem hry na klarinet na Akademii múzických umění v Praze.

Vlastimil Mareš je nositelem řady ocenění z mezinárodních soutěží a držitelem ceny Grammy Classic. Patří ke světové interpretační špičce, v současnosti působí jako klarinetista Pražských symfoniků a profesor hry na klarinet na Akademii múzických umění v Praze.

Svatopluk Čech je zase laureátem několika mezinárodních soutěží, vyhledávaný komorní a studiový hráč. Již přes 20 let působí jako fagotista Pražských symfoniků. Má desítky sólových, komorních a orchestrálních nahrávek v Českém rozhlase, České televizi a na gramofonových deskách.

České dechové trio vystoupí v novojičínském Beskydském divadle ve čtvrtek 28. května v 19 hodin. (mer)