Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Od svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti, jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy. Za dobu své existence vyšlo Druhé trávě již třináct titulů nejen v Čechách, ale i v USA. Kromě toho někteří členové kapely realizují i své sólové nahrávací projekty - banjista Luboš Malina už má na svém kontě čtyři CD a dobristovi Luboši Novotnému byly doposud vydány dvě desky.

Letos slaví Druhá tráva již 16 let od svého založení a jako každý rok i tento je velmi nabitý. V květnu absolvovala turné po Evropě a také USA a Kanadě. Po návratu ze zámoří křtí své nejnovější album s česky otextovanými písněmi Boba Dylana s příznačným názvem Dylanovky. „Právě to přijede Robert Křesťan s kapelou představit i k nám. Je pravda, že s novým programem vyprodává všechny sály, do kterých přijede, a jsem si jistý, že úspěch bude mít také u nás,“ potvrdil Jiří Cachnín z kopřivnického kulturního domu. Album vzniklo v textařské a interpretační spolupráci Křesťana s Honzou Vyčítalem a Wabi Daňkem.

Dlouho se zdálo, že texty Boba Dylana přebásnit do češtiny tak, aby se daly zpívat, nelze. „Křesťanovi se to podařilo fantasticky. Navíc s jeho výbornou interpretací dostaly klasické Dylanovy písně nový rozměr. Kapela i s řadou hostů hraje jako nikdy před tím. A tak se z komorního a nenápadného projektu stává hudební událost tohoto roku,“ píše se v oficiálním textu vydavatele. Ve velkém sále kopřivnického kulturního domu představí Robert Křesťan s kapelou Druhá tráva své album Dylanovky v úterý 13. listopadu o půl osmé večer.