Na přetřes přišli i hrdinové Harryho Pottera, Narnie, Kroniky Spiderwicků a další. Stálým hostem, který neopomenul navštívit ani letošní KoprCon, byl Arnošt Vašíček. Program festivalu obsahoval přednášky, diskuse, projekce, soutěže a mnoho dalších forem vyžití.

Obliba kopřivnického Conu stále roste. „Zatím se nám daří držet ten trend, že každý rok je nás o něco víc. Vypadá to, že překročíme stovku a půl,“ informoval organizátor David Macháček. „Chtěli jsme celý festival sladit do nějaké předvánoční atmosféry. Pořádali jsme například výtvarný workshop, kdy návštěvníci zdobili perníkové hlavy postav ze Star Wars cukrem,“ dodal Macháček. Příjemnou atmosféru na škole navodil nejspíše i fakt, že nešlo o žádnou monster akci, ale o setkání lidí s podobnými nebo stejnými zájmy, kteří se chtěli pobavit. Festival byl totiž, podle slov Macháčka, od fanoušků pro fanoušky.

Program zpestřil již výše jmenovaný Arnošt Vašíček, který uspořádal přednášku s názvem Vesmírné přízraky, Blíží se „oficiální“ kontakt lidstva s mimozemskou civilizací?. „Jedná se o knihu, která vyšla před necelým měsícem. Je to to poslední, čím jsem se zabýval,“ řekl Vašíček a dodal, že je příjemné být na akci jako je KoprCon. „Pochopitelně je to jiné, než kdybych šel přednášet někam do knihovny nebo do kulturního centra,“ svěřil se Vašíček.

Kdekdo by mohl říct, že „ulétávat“ na sci-fi a fantazy může výhradně mládež, která se tak srovnává s realitou. Avšak pravda je podle Macháčka taková, že se na festival dostavilo nepřeberné množství různých lidí, ať už se jedná o ženy či o muže, mladé či staré, více zapálené nebo více laxní. „Není to záležitost jen jedné věkové skupiny. Máme tady úplně malé děti a také seniory, kteří si KoprCon nenechali ujít. Přijeli Poláci i Slováci,“ upřesnil Macháček a dodal, že největší skupinu tvoří lidé ve věku od sedmnácti let až do sedmadvaceti let.

Návštěvníci, kteří už dostali svou denní dávku specializované zábavy se mohli odreagovat v kavárně u deskových či karetních her, nebo si vybrat čaj podle své chuti a nerušeně jej popíjet s přáteli.