Produkci na hlavní stage odstartuje fulnecká progressiverocková kapela Pipi-dupu. Skupina vznikla loni rozpadem kapely Psychic Dependence. Mimo jiné s ní spolupracuje kytarista Bedřich z úspěšné pustějovské grupy Nevím. V současnosti hraje kapela jen instrumentálně.

Novojičínská hard rock – crossoverová kapela el J.O.C. se od svého vzniku před sedmi lety na místní scéně poměrně pevně etablovala. V současnosti opouští svůj někdejší metalový sound. Představovat další kapelu – příborské Bugaboo – je asi zbytečné. Crossoveři z Příbora jsou stále přímočaří, taneční, tepající energií, zároveň však plní silných emocí.

Thieves in Streets jsou pro změnu mladá nadějná kapela z Bílovce, která se nebojí kombinovat dva zdánlivě rozdílné světy: melodii a disharmonii. Žánrově má nejblíže modernímu americkému kytarovému rocku. Poslední z kapel na hlavní stage jsou metalcoreoví DeLite z Životic u Nového Jičína.

Na Bandzone.cz stage bude rozhodně zajímavé sledovat čistě dívčí rockovou kapelu Crooty. Holky pochází z Kopřivnice a Štramberku a hrají vlastní i převzaté skladby. Rockoví The Dreams Of A Baldheaded Woman ze Studénky prochází v současnosti comebackem, určitě ale stojí za slyšení.

Další z kapel - Go pape – zase vlastní aletrantivně rockový repertoár, který je postaven na rockovém základu a nebojí se ale míchání různých hudebních stylů. Alternativní rock hraje i další skupina, Coffee2go. Studénecké uskupení nedávno předskakovalo kapele 100°C.

Poněkud jiného ražení bude death-grindová Deflorace. Ta brázdí Novojičínsko už téměř dvacet let, za tu dobu si ale také prošla řadou změn. Stejně jako poslední z kapel Bestial Klakson z Kujav. Ten na Jičínfestu představí svůj hardcore-trashový program.

Jičínfest se v amfiteátru na Skalkách v Novém Jičíně uskuteční 30. července.

-mer-