Kromě velkých pódií zněla hudba či se hrálo divadlo také na buskingových scénách ve dvorech mezi domy.

Jedním z center festivalu bylo to na Alšově náměstí, kde se kromě hudební nabídky velké scény nabízelo také víno z jihomoravských vinařství.

Art & Life Festival v ulicích, 30. června 2023, Ostrava-Poruba.
VIDEO: Ostrava se dočkala, ulice v Porubě zaplnily davy lidí. Zábava jede naplno

A jak prozradili oslovení vinaři, je prý vidět, že Ostravané se už ve vínu orientují. „Vypozorovali jsme, že Ostrava už je propitá. Přichází hodně lidí a začínají suchým vínem, což v tomto regionu nebývalo zvykem. Pak si dají nějakou polosladkou odrůdu. Výsledek? Lidé jsou spokojeni, a my také,“ řekl Jiří Ludvik z vinařství Lambeck.

Po oslovení další sedmi vinařských stánků vychází, že Ostravané mají rádi polosladké odrůdy. Například vinařství Hnanice vyprodalo polosladký hibernal už během pátku. Prodalo se 30 lahví.

Hookah mistři ze slovenské Trnavy.
OBRAZEM: Kouřili čaj. V centru Poruby zaujali mistři vodních dýmek

Z Vinařství Vrbovec u Znojma chutnalo lidem během pátku a soboty nejvíce rulandské šedé a hibernal. Často si lidé dáli také osvěžující frizzante. „Ze suchých vín šel nejvíc na odbyt ryzlink rýnský,“ prozradila prodavačka u stánku.

Zdroj: Januszek Tomáš

To stejné platí o chutích Terezy a Lucie, dvou mladých žen, které si vychutnávaly polosladký tramín červený z Vinařství Náprava. „Obešly jsme už několik stánků. Začaly jsme růžovým, pak jsme si daly polosladké, ale tento tramín je nelepší, co tady mají,“ říká Tereza.

Letošní ročník Festivalu v ulicích byl bezesporu úspěšný po všech stránkách. Kromě organizátorů a vinařů byli spokojeni i majitelé stálých restaurací, fastfoodů a kaváren na Hlavní třídě, kde měli během pátku a soboty nápor zákazníků a solidní tržby.