Před měsícem byl v ostravském kině Vesmír slavnostním aktem zahájen už 5. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových flmů - jeden z největších filmových putovních festivalů svého druhu v Evropě i ve světě, který slibuje kvalitu v podobě jak známých českých a zahraničních autorů, tak kvalitních a zajímavých flmů v amatérském podání.

Tento festival, zaměřený na flmy s tematikou různých atraktivních, dobrodružných, extrémních a adrenalinových sportů a také na cestopisné flmy z přírody všech kontinentů světa, probíhá střídavě V devatenácti městech České republiky. Jedním z nich je i Frenštát pod Radhoštěm. v tamním kině se bude konat od čtvrtka 15. do soboty 17. listopadu. Ceny za vítězné snímky pak budou předány v Praze 8. prosince, čímž bude také festival oficiálně ukončen.

Celé tři dny budou ve Frenštátě moci příchozí trávit s flmy protkanými adrenalinem a vzrušením. Je možné, že právě tento festival mnohým poslouží jako inspirace k novým možnostem, jak trávit volný čas. V každém případě se dá očekávat, že festival opět řadu návštěvníků zaujme a inspiruje natolik, že si v rámci možností v našem regionu hned vyzkouší nějaké sportovní klání s kapkou adrenalinu.

Právě o tom totiž podle organizátorů tento festival je. Svou prezentací přilákat v několika městech po celém Česku a Moravě veřejnost k tomu o něco alternativnějšímu a zároveň adrenalinovějšímu sportu. „Filmy mají samozřejmě rozdílnou kvalitu jak z hlediska filmařského, tak z hlediska obsahového, každopádně rozhodně stojí za to vidět každý z nich. Záběry, jaké jsou a budou na tomto festivalu k vidění, se totiž tak často na plátna nedostanou. Jde totiž o skutečný svět, skutečnou přírodu a skutečné prožívání. Žádná fikce, žádné kulisy, žádné animace,“ konstatuje lakonicky pražský filmový recenzent Richard Boryna.

Ve frenštátském kině se představí dohromady osmnáct flmů, promítá se vždy od 17 a 19.30 hodin. Jen v pátek v 17 hodin je připraven doprovodný program v podobě besedy a unikátní foto show s hudbou frenštátského rodáka, reportéra a uměleckého fotografa z míst, kde se jen tak někdo nedostane, Jaroslava Jindry.