Kopřivnici čeká ve středu velký hudební svátek. Společně se tam totiž chystají vystoupit vizovičtí Flereti svalašskou královnou matkou a jednou znejznámějších českých folklorních zpěvaček, Jarmilou Šulákovou. „Je se opravdu na co těšit, jejich společné koncertování zvedne už tak kvalitní muziku o sto procent výše. Ksílící rockovosti a bigbítovosti Fleretů přidává paní Šuláková ryzí lidovou písničku a vrací vizovickou kapelu tak nějak zpátky do let, kdy hrávala sVlastou Redlem,“ řekl pro Region recenzent Richard Boryna. Valašské halekačky Jarmily Šulákové každopádně stojí za slyšení. „Až by se o ní dalo říct, že zraje jako víno,“ přikyvuje Boryna.

Spolupráce Fleretů sŠulákovou vyvrcholila nedávno dalším společným CD snázvem Zapřahajte žebřiňák a zněj se snejvětší pravděpodobností bude rekrutovat i program kopřivnického koncertu. Jde o album plné klasických autorských fleretovských písní a několika úprav písní lidových, na kterých se opět svými originálními texty podílejí dvorní textaři Jan Mrlík a Libor Mysliveček. „V programu kopřivnického koncertu zazní skladby právě zněj, jakož i staré dobré hity,“ slíbil organizátor Jiří Cachnín.

Živá legenda lidového zpěvu a královna lidových písniček Jarmila Šuláková stále ukazuje, že ve svých 77 letech dokáže svým srdečným a bezprostředním projevem vyzdvihnout nejen lidovky, ale i písně, které jí byly napsány na tělo. Příchozí se tak mohou opět těšit na silné a zpěvné refrény vycházející z valašské melodiky zpívané jak v češtině, tak i ve valašském nářečí.

Ve Velkém sálekopřivnického Kulturního domu vystoupí Flereti se Šulákovou tuto středu 13. února od půl osmé večer. (mer)