Sluníčko je bohumínské vokální sdružení působící na české hudební scéně od roku 1983, původně jako dětský soubor. Po dobu svého působení se personálně obměňoval, v současné sestavě - 1. a 2. soprán, 1. a 2. tenor, bas, doprovodná kytara - hraje a zpívá devět let, zpočátku ještě při divadélku Blesk.

Dnes má Sluníčko žánrově velmi široký záběr. „Hrajeme věci od folku a folklóru, přes černošské spirituály, klasickou a církevní hudbu, až po současný, převážně bluesový a swingový repertoár a osobitou vlastní tvorbu,“ vysvětlují na svých webových stránkách sami muzikanti.

Žánrová rozrůzněnost vyplývá právě z dlouhého vývoje, kterým skupina Sluníčko za dobu své existence prošla. Škoda jen, že vystupují dost nahodile a zřídka. Z pravidelných akcí pořádaných skupinou Sluníčko stojí určitě za zmínku letos již sedmý ročník dvoudenního festivalu Fest vokál nebo pravidelné vánoční koncerty v Bohumíně Vánoce se Sluníčkem a jeho hosty.

Sluníčko také dlouhodobě působí v Českém rozhlase Ostrava. Z této spolupráce vznikl pravidelně vysílaný pořad Pohoda párty, živě vysílaný Dětský den, a byly zde natočeny MC a CD nosiče Štrůdl domácí, Sluníčko LIVE a Maratón.

Na frenštátském náměstí vystoupí vokální folkový soubor Sluníčko v pátek 9. července od 20 hodin.

-mer-