Oproti předchozím ročníkům se pořadatelé rozhodli věnovat festivalu jeden den. „Připraveno je v Domě kultury sedm scén, čtyři pódia, dvě diskotéky, tři videoprojekce a hlavně osmadvacet kapel a více než 150 účinkujících,“ potvrzují pořadatelé. Na své si tak přijde opravdu každý, přídomek „multižánrový“ je zde opravdu na místě.

Největším tahákem bude nejspíš Marek Ztracený – do loňského roku neznámá postava na české hudební scéně, o léto později obrat o sto osmdesát stupňů. V produkci Martina Ledviny natočil desku Ztrácíš a se stejnojmenným singlem dostává hned několik ocenění: Český slavík – objev roku, Deska roku, Nej skladba v rádiích - 3. místo a tak dále. Letošní rok dobývá tuzemská pódia.

Zcela jiného ražení je další tahák – Cocotte Minute. Česká nu-metalová kapela je díky své živelnosti jedinečnou klubovou senzací a často vyhledávaným festivalovým tahákem. Slyšet jsme je mohli například na festivalech Rock For People,Noc plná hvězd, Colours Of Ostrava, Basinfirefest, United Islands, Mezi Ploty, Kunčice, Benátská noc, Masters Of Rock a mnoho dalších festivalů. V roce 2007 byla kapela vyhlášena na Žebřík 2006 Sony Ericsson Awards Objevem roku.

To ale zdaleka není vše, další vystoupení zahrnují výborní HC3, revivaly Horkýže slíže, předvede se také celá řada kapel z Novojičínska. Další scény budou k dispozici pro Drum'n'bass, hip hop, techno nebo Dance mix of DJ´S.

Multižánrový hudební festival Fren Music 2009 se koná v pátek 16. října od 16 hodin v Domě kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm. (mer)