Husličky, V Hornom dolnom konci, Letiště, Dvakrát a další a další písničky, které muzikant Vlasta Redl uvedl mezi posluchačskou veřejnost, ty všechny rodáka z Nového Jičína už dávno zařadily na hvězdné nebe českého písničkářství. Tuto sobotu se Redl na Novojičínsko vrací. Zahraje v novém amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radoštěm.

Ve Frenštátě uvede Redl své nové album, které dal dohromady s výbornými muzikanty. „Po dvou desítkách let se Vlasta objevil ve společnosti nové kapely, v níž ale nechybí známá jména. Za mnohé jmenujme Michala Žáčka, Petra Vavříka, Marcela Buntaje a další a další," připomněl pro Region hudební publicista Richard Boryna. Na albu jsou velké Redlovy hity, jako Husličky, Jak vlastně vypadáš a další. Právě tyto s největší pravděpodobností uslyšíme teď ve Frenštátě.

Ve známost vešel Redl už před čtvrtstoletím, v roce 1984 začal hrát a zpívat se skupinou AG Flek. Jako autor písní se poprvé proslavil díky vizovické skupině Fleret, která do svého repertoáru zařadila jeho písně Holky z Utopie, Sbohem galánečko, Večer křupavých srdíček či Bečva. Na Portě 1986 hrála skupina Fleret další jeho písničku Letiště a Vlasta Redl se stal vítězem autorské soutěže.

V roce 1996 se do AG Fleku vrátili zakládající členové a Redl vytvořil se sestavou, jež se zformovala v roce 1994 při projektu s Hradišťanem, vlastní Skupinu, která se jmenuje každý den jinak. S touto skupinou vydal Redl dvě desky, na konci roku 2006 však ukončili koncertní činnost.

Ve frenštátském Amfiteátru Na Horečkách zahraje a zazpívá Vlasta Redl v sobotu 18. srpna od 19 hodin. (mer)