Country kapela Bluerej je jakými znovuzrodím dvou známých, nicméně ukončených kapel Modřina a Tyrkys. „Zdálo se, že hudebníci z bluegrassových kapel Modřina a Tyrkys již nadobro zmizeli ve víru, nebo lépe v REJi dějin. Není tomu tak. Čekali jsme jen na příhodnou chvíli. Náš reunion, jakožto opětovné setkání, tak definitivně získal modrozelenou,“ popisují muzikanti na svých webových stránkách.

Po dobu svého odmlčení hudebníci nasávali, někteří podle svých slov doslova, vše z oblasti akustické hudby. Proto dnešní repertoár sice vychází ze starých bluegrassových fláků ale nakonec bude jakýmsi mixem všeho co se jim líbí.

Základem BlueREJ repertoáru se staly nejoblíbenější kousky Modřiny. „Ty postupně doplňujeme o písně stejné krevní skupiny Poustevníku neváhej a Starou píseň s námi zazpívej, Pokud neznáš Panta rhei tak to Pro tu chvíli vůbec Nevadí. Společně Pojďme plout do míst, kde můžeme Boty zout a nebo nás třeba Starý vlak může provézt Městem snů. A co třeba navštívit nějaký Lokál kde u pípy stojí sám Žabí král a Modrou náladou trhá Černý flór po zdánlivě Zlém dni. Nemá cenu Lovit sůj stín a tak Jedeme dál protože my nemáme Sílu to vzdát,“ vyjmenovávají muzikanti namátkou pár titulů z jejich dosud nenahraných alb.

Kapela Bluerej vystoupí na frenštátském náměstí v rámci Frenštátského kulturního léta v pátek 12. srpna od 19 hodin. (mer)