Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm nabídne v pátek večer dětem opravdu rozmanitý program. „Pro děti zahraje mimo jiné loutkové Divadlo babky Miládky, zazpívá ženský sbor Polajka z Rožnova pod Radhoštěm a připraven je i další bohatý program," prozrazují organizátoři ve své pozvánce. Po celou dobu trvání Muzejní noci na děti v prostorách muzea čeká také promítání archivních filmových snímků, střelba na laserové střelnici a samozřejmě také prohlídka výstav a expozic.

Slavnostní zahájení se koná v 17 hodin právě vystoupením Polajky, o hodinu později přijde na řadu zmíněné loutkové Divadlo babky Miládky. „Naše pohádky jsou určeny pro děti od tří do deseti let, nabízíme loutkové pohádky klasické i nové, skoro všechny jsou s Kašpárkem a Honzou, nechybí Škrhola, duchové, čerti, král, princezna, princ, čaroděj, ježibaba, draci a bubáci," představuje se divadlo z Ostravy-Hrabůvky na svých stránkách.

V osm večer vše vyvrcholí koncertem valašské písničkářky Lucie Redlové. Melancholická muzikantka už patří nejen na Vsetínsku a Novojičínsku k písničkářské špičce. Své písně hraje s kytarou či mandolínou.

Na společných koncertech vystupovala například s Jamesem Harriesem či Žambochy, kterým hostuje i na jejich první desce. Kromě sólového vystupování hrávala také s kapelou Docuku, v poslední době ale dává přednost kromě sólového vystupování vlastní kapele Garde. „Repertoár jejích písniček je postavený na jemných, občas až melancholických textech, které krásně prokresluje její silný hlas, zároveň se ale nebojí ani rockovějšího zvuku, o čemž svědčí i její poslední díla. Rozhodně se o ní dá mluvit jako o všestranné, výborné muzikantce," řekl o ní hudební recenzent Richard Boryna.

Frenštátská Muzejní noc se koná v prostorách frenštátského muzea v pátek 16. srpna od 17 do 22 hodin.

Michal Merenda