Osud zavál zpěvačku Gábinu Kolčavovou do všech koutů světa, do rodného Brna se však vrací pokaždé s nadšením. Svoje umělecké touhy ventiluje nejen zpěvem, ale i fotografií, svojí druhou láskou. Její nádherná barva hlasu splývá dokonale se zvukem kapely, ale zároveň nenuceně vyniká. „Gábina využívá s elegancí svoji skvělou angličtinu k interpretaci perel amerického jazzového zpěvníku s plným vědomím hodnoty textů. Také v novojičínské Galerce na Staré poště ji budou doprovázet ti nejlepší a nejžádanější brněnští jazzoví muzikanti," prozradili organizátoři pátečního koncertu ve své pozvánce. Slyšet bychom tak měli klasické jazzové standardy typu Girl from Ipanema, Love for Sale, Misty, Autumn Leaves. Spolu s Kolčavovou v Galerce vystoupí saxofonista Radim Hanousek a na akustické piano zahraje Radek Bagár.

Gabriela Kolčavová se narodila v roce 1977, za těch několik málo let svého života toho stihla ale opravdu hodně. Někteří z hudebních kritiků o ní mluví dokonce jako o nejlepší moravské jazzové zpěvačce. Kromě hudby se ale věnuje také fotografii. Vystudovala magisterské studium výtvarné výchovy a anglického jazyka a literatury. Následně v roce 2004 dokončila MFA studium umělecké fotografie ve Spojených státech. V současné době pracuje jako lektorka fotografie na soukromé škole a vyučuje fotografii a výtvarné umění v dalších soukromých či státních institucích především v Brně. Zabývá se výukou anglického jazyka a působí taktéž ve svobodném povolání jako fotografka.

V novojičínském hudebním klubu Galerka na Staré poště vystoupí Gabriela Kolčavová Trio v pátek 22. února od 20 hodin. (mer)