Styl označovaný jako afropop nebo africký soukous ovládne tento pátek novojičínský hudební klub Galerka. Své umění přijede představit kapela The Warriors. V čele s rodákem z Konga Alfredem. „Alfredo je nadaný multiinstrumentalista, který se narodil a vyrostl v africkém Kongu. Jako hudebník pak působil hlavně po jižní Africe, v oblasti Kapského města a Johannesburgu. Poté, co se roku 2006 přestěhoval do Prahy, se velmi rychle adaptoval na české hudební scéně a se třemi českými muzikanty založil kapelu Prince Alfredo and the Warriors,“ představili jej v pozvánce organizátoři z novojičínského Městského kulturního střediska.

Muzika kapely je skutečně unikátní. Kapela hraje pouze Alfredovi autorské písně a osciluje na pomezí reggae, afro popu a samozřejmě worldmusic. Zcela zřetelné je například spojení reggae s Alfredovými africkými kořeny. Rytmika a hudební jazyk středu černého kontinentu je zde více než zřetelný ve spojení s evropským popem.

Doprovodní muzikanti se již dlouhou dobu pohybují na hudební scéně a jsou zkušenými hráči. Působí také v řadě dalších projektů. Kapela v současnosti hraje ve složení: Prince Alfredo – akustická kytara, zpěv Viktor Čermák – baskytara Tokhi – perkuse Radim Chrobok – bicí.

Na novojičínské Staré poště v hudebním klubu Galerka vystoupí Prince Alfredo and the Warriors v pátek 13. února ve dvacet hodin. (mer)