Ondřej Havelka a jeho Melody Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big bandů.

Vitální jazzový výraz interpretů je umocňován smyslem pro show, nadhledem a humorem. Ondřej Havelka na jevišti rád improvizuje, nechybí mu humor a své publikum vždy příjemně překvapí.

Použití autentických hudebních nástrojů, pietní přístup k rekonstrukci autentických aranžmá a systematické studium a osvojování si dobových interpretačních technik přinášejí nečekané, okouzlující výsledky v podobě autentického zvuku, který známe z dobových nahrávek či filmů. Se stylizací zachází do všech detailů. „Naše koncertní show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií představení konče,“ potvrdili na svých oficiálních internetových stránkách.

Sám Ondřej Havelka žije od svých studentských let pouze pro jazz a swing z období mezi dvěma světovými válkami. Natočil šest alb s Original Prague Syncopated Orchestra. Pro tento orchestr napsal a spolurežíroval hudební film, který získal na festivalu televizní zábavy v Montreux v roce 1991 Stříbrnou růži.

V novojičínském Beskydském divadle představí společně nový koncertní program s názvem Zavřete oči, přicházíme. Vystoupení se koná v úterý 16. prosince od devatenácti hodin. (mer)