Děj hry je dostatečně známý. Kasařská romance o lásce jednoho zloděje a holky z ulice, v níž ožijí oblíbené postavy kasaře Pěničky, jeho milenky Anči řečené Paraplíčko, rady Vacátka, inspektorů Boušeho s Brůžkem a dalších, se samozřejmě jako vždy odehrává v tehdejší pražské galerce. Mordparta policejního rady vyšetřuje vraždu jistého Toufara, který je hledaný pro podezření z ozbrojené loupeže v Legiobance. Vacátko okamžitě nasměruje své detektivy Brůžka a Boušeho k Toufarově milence Anče Kulaté, galerkou přezdívané Paraplíčko, která po uvěznění svého přítele kasaře Pěničky s Toufarem žila. Při návštěvě inspektorů u Paraplíčka to ale vypadá, že nestrávila noc sama. Vše nasvědčuje tomu, že se k ní vrátil za dobré chování právě propuštěný Pěnička. Začíná vyšetřování vedoucí k odhalení spleti dramatu lásky a žárlivosti v pražském podsvětí.

Představení Hříšní lidé Pěnička a Paraplíčko si podle stejnojmenného filmu připravilo Metropolitní divadlo Praha jako vrchol loňského kalendářního roku. Autorem hry je tvůrce televizního originálu Jiří Sequens. „Divadelní scénář této kasařské romance vznikl z předlohy oblíbeného filmu. Představení bude vycházet z původních, již téměř zlidovělých písniček pražské galerky a z dobové atmosféry života lidí na hraně zákona,“ řekl nedávno pro večerník Korzo. „Udělat film z divadelní hry je poměrně běžná věc. Opačný postup je ale dost složitá záležitost. V tomto případě jsem poprvé v životě z vydařeného, známého, oblíbeného akčního filmu dělal divadelní hru. Musel jsem najít jinou formu sdělení téhož tématu. V mé divadelní hře tedy divák najde některé důležité role, které byly ve filmu jen rolemi epizodními. Tím dostává hra nové, dramatické rozpětí,“ dodal.

Hru režíruje Dana Bartůňková a publikum v ní uvidí například Vladimíra Kratinu, Rudolfa Jelínka, Martinu Hudečkovou, Miroslava Masopusta, Dagmar Čárovou, Martina Zahálku, a další. ve Velkém sále Kulturního domu Kopřivnice bude divadelní hra Pěnička a Paraplíčko k vidění v úterý 19. února od půl osmé večer. (mer)