Svůj sedmnáctý ročník zahájí v pátek od 15 hodin vystoupením skupin Mirai, Mig 21, Pokáč, Botox a posluchačům zazpívají Tomáš Klus a Anna K. V 19 hodin se účastníci tradičního karnevalu dočkají vyhlášení nejlepších karnevalových masek, které vítězům přinesou kromě atraktivních věcných cen i volné vstupenky na další festivalový ročník. V sobotu ožije festivalový areál u Belárie v 10 hodin a hudební kolotoč budou roztáčet kapely Chinaski, Rybičky 48, Divokej Bill, UDG, Realita, Xindl X, Trautenberk, Vypsaná Fixa a Visací zámek. Kdo si koupí vstupenku na sobotu, může si díky spolupráci festivalu Hrady CZ a NPÚ zdarma prohlédnout zámek.

Obec Závada na Opavsku. Ilustrační foto.
Obec Závada na Opavsku svou Zlatou stuhu řádně oslaví

„Moc nás těší, že se festival může po dvou smutných letech letos znovu v plné šíři rozvinout i na zámku Hradec nad Moravicí, kde to máme moc rádi. Věříme, že si návštěvníci se svými přáteli znovu užijí nejlepší muziku a pohodu na jedné z nejhezčích památek Moravskoslezského kraje,“ říká Michal Šesták, jeden z organizátorů festivalu. Jeho kolega připomíná, že festival letos opět sází na tuzemskou poprockovou klasiku, kterou mají fanoušci rádi. „Skupiny Chinaski, Rybičky 48, Divokej Bill, Mirai a zpěvák Tomáš Klus znějí z éteru už několik let, obsazují špičky rozhlasových hitparád a tvoří i základní kostru hudebního programu letošních Hradů. Lidé si na našem festivalu užívají to, co jim bylo dva roky upíráno – víkendy s muzikou a pohodou na nejkrásnějších republikových památkách,“ dodává organizátor Viktor Souček.

V celém hradeckém areálu bude zavedeno pasivní třídění odpadů a pivo budou žízniví návštěvníci pít ze zálohovaných vratných kelímků. K dispozici bude i dětské sportovní hřiště, takže si pobyt mohou vychutnat celé rodiny. Zapojením do fotosoutěže se slosováním o hodnotné ceny si na své přijdou i kreativní návštěvníci.