Mystifikační dokument je v současném českém filmu velmi frekventovaná. Širokou mediální odezvu si vysloužil projekt fiktivního hypermarketu Český sen, který odhalil slepou závislost na konzumním způsobu života.

Velkou dávku kontroverze můžeme čekat i od filmu Coming soon amerického režiséra asijského původu Sir Tijn Poa, který vystudoval pražskou FAMU. . Obdivovatel Pasoliniho a Švankmajera u nás Films natočil dokument o členech fiktivní organizace E.F.A., Equality for all – Rovnost pro všechny. Myšlena je tady rovnost pro všechny ve vztahu člověka a zvířete. Vztahu se vším všudy. Aktivity organizace se vdokumentu týkají nejen legalizace zoofilie, ale obecné změny přístupu ke zvířatům a jejich zrovnoprávnění s dominujícím druhem Homo sapiens. „Zoofilní podtéma, které logicky vzbuzuje největší zvědavost, funguje v Coming Soon pouze jako součást utopické koncepce E.F.A. a zároveň dokládá posun společenských norem a hranic kontroverze. Zatímco před desítkami let se na hraně společenské přípustnosti pohybovala tématika homosexuality, nyní se pozornost přesouvá kzoofilii,“ napsal kfilmu například recenzent Jan Jílek.

Všechny příběhy snímku jsou prezentovány formou klasického seriózního dokumentu, ve kterém je divák nejprve uveden do problematiky a poté sleduje rozvíjení tématu příběhy jednotlivých protagonistů. Svár standardní dokumentární formy a velmi nestandardního tématu působí na diváka zneklidňujícím dojmem. Film Coming soon uvede novojičínská Hudební kavárna na Staré poště vúterý 19. února od 19 hodin. (mer)