Hlavním hrdinou brněnské inscenace je kontroverzní fotograf Miroslav Tichý. Ten býval svými sousedy považovaný spíše za podivína, přesto je dnes pokládán za jednoho z nejvýznamnějších fotografů 20. století.

"Jeho fotografie jsou vystavovány na prestižních světových výstavách a jednotlivé fotografie stojí až 360 000 korun. Jeho život a podivuhodné dílo nastolují řadu otázek. Je tento radikální moravský outsider šílencem a zachycovatelem pravdy? Anebo je to jen zavrženíhodný voyeur, jehož výplody se sluší spláchnout do záchodu?" nastolují téma hry ve své pozvánce do Kopřivnice dramaturgové brněnského divadla.

Jisté je, že svou hru brněnští herci zvládli skvěle. Ivana Hloužková byla dokonce za roli Miroslava Tichého nominována na cenu Thálie a získala za ni cenu Alfréda Radoka. Na Provázku vznikla mimořádně zdařilá inscenace, která publikum uhrane výtečnými dialogy, vizuálně sytým Petrželkové režijním rukopisem a také všemi hereckými výkony. V dalších rolích se kromě Hloužkové předvedou Anna Duchaňová, Anežka Kubátová, Gabriela Štefanová, Robert Mikluš a Vladimír Hauser.

Hru Tichý Tarzan uvidíme v kopřivnickém Kulturním domě ve čtvrtek 20. března od 19 hodin.

Michal Merenda