FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM (vru) – Spisovatelka Irena Fuschová vyhlásila koncem ledna vítězku literární soutěže, která spočívala v dopsání její autorské povídky. Porota se shodla na tom, že prvenství si odnese Lenka Pohlova z Jeseníku, která dle nich velmi dobře pochopila ideu rozehraného příběhu a literárně jej skvěle dotvořila. Čestné uznání získaly dále Dajana Zápalková, Vlasta Rýparová a anna Darniková. „Lenka Pohlová a Anna Darniková byly i mými favoritkami,“ uvedla spisovatelka během besedy se svými čtenáři. „Příběh Když jablko spadne bude s mou koncovkou, a také s oběma vítěznými, uveden v povídkové knížce Když na poště straší, která vyjde na podzim tohoto roku,“ dodala na závěr.
Lenka Pohlová už má za sebou několik literárních soutěží a psaní se věnuje ve volném čase. „Pracuji jako technička pro pokládku podlahových krytin. Vloni jsem zvítězila v soutěži česko-polského projektu Na křídlech múzy, kde jsem se ve své kategorii umístila na prvním místě,“ sdělila Pohlová a doplnila, že její povídky budou na jaře zpracovány také knižně. Kromě toho, vydává své povídky také v časopisech. „Z ocenění ve Frenštátě pod Radhoštěm mám velkou radost.“
Knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm podporuje mladé spisovatele dlouhodobě. Vyhlašuje podobné soutěže pro mládež, ale i pro dospělé.