Houfy návštěvníků, kteří od sobotního odpoledne zaplňovali slatinské zámecké zahrady, svědčí o obrovské popularitě recesistického pořadu Jako Za Mlada v režii stejnojmenné skupiny nadšenců.

„Letos rekonstruujeme areál, ve kterém tuto akci standardně děláme, z toho důvodu je to na zámku,“ řekl organizátor a moderátor Jiří Šindler. Každý z celého tuctu ročníků měl své tematické zaměření, ten letošní měl logicky podtitul Na zámku.

„Máme tady krásnou zámeckou zahradu, kterou jsme chtěli využít,“ přiznal Šindler.

Jako Za Mlada si připravili pro více než tisícovku návštěvníků celkem tři vstupy. V tom prvním pohádkové postavy, jako třeba broučci či šmoulové, doprovázení Gargamelem, odjely na dovolenou, následoval příběh o tom, jak se na rekreaci chystal Trautenberk. V posledním vystoupení si pohádkové postavy užívaly prázdniny u moře.

Jak přiznal Jiří Šindler, první linky vtipného programu se začínají rýsovat někdy v lednu. Zároveň přiznal, že to hlavní se stejně vymýšlí až tak měsíc před samotnou akcí, i když přesný scénář není jasný do poslední chvíle. „Ty největší nápady přicházejí až na poslední chvíli,“ potvrdil Šindler.

O zábavu se během soboty postaral na slatinském zámku dále třeba Michal Nesvadba se svou show pro nejmenší, nechyběl populární Ruda z Ostravy, oblíbené hity 70. až 90. let zahrála skupina Hrací Skřínka Praha. Samozřejmě nechyběli také CIPáci i se svým novým hitem Dobíjím si kredit i tradičně netradiční ohňostroj i oblíbený Red Bull Bar ve vodní nádrži u kulturního domu.

V sobotu si, i díky umoudřenému počasí, našli cestu do Slatiny lidé z širokého okolí a výletu určitě nelitovali. Tak jako například Sylvie Kopáčková z Opavy. „Jsem tady s celou rodinou a jsme ve Slatině poprvé. Dozvěděla jsem se o tom až z rádia a moc se mi tady líbí,“ řekla.

Ani dvanáctý ročník recesistické akce Jako Za Mlada nezklamal a i tentokrát zaútočil na bránice nadšených návštěvníků.