S jedním z nich s názvem Dejte mi pastelku, nakreslím pejska, vystoupí v neděli v Příboře.

Jan Vodňanský má na české hudební a divadelní scéně za sebou už víc než padesátiletou kariéru. Od roku 1965 spolupracuje s Ivanem Vyskočilem, v roce 1966 měl v Redutě premiéru pořad Secese – Recese aneb Dvakrát dva, který odstartoval jeho spolupráci s Petrem Skoumalem.

Při studiu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy ve dvojici se Skoumalem postupně uvedli autorské pořady S úsměvem idiota, S úsměvem donkichota, Hurá na Bastilu, Králíci pokusný a další. Autorská spolupráce dvojice Vodňanský – Skoumal našla uplatnění také v rozhlasovém muzikálu Na Silvestra v Helemichli nebo v písních k filmu Přijela k nám pouť.

Jeho tvorba zahrnuje také rozhlasové a televizní pohádky, námět animovaného filmu Peripetie zpěvu, libreto pro komorní sbor Létající koberec skladatele Ivana Kurze. Vodňanský je autorem divadelních her a muzikálových libret, her pro děti a mládež - Létající koberec, Potkal klaun klauna, veršů pro děti a zpěvních textů.

Signatář Charty 77 od roku 1981 vystupuje samostatně v autorských besedách Sám sobě diskžokejem a Vodňanský u tabule. Od roku 1987 spolupracuje s Přemyslem Rutem - Výchovný koncert, Konečně rozumné slovo, Dvě hodinky s vodotryskem.

Od roku 1989 opět spolupracuje s Petrem Skoumalem a se skladatelem Danielem Dobiášem. Právě s ním připravuje i pořady pro děti, z nichž jeden můžeme zažít tuto neděli v příborském Autocampu Ricco. Jmenuje se Podej mi pastelku, nakreslím pejska.

„V těchto programech zpívám převážně nové písničky živě na aranžované hudební základy. Mezi písněmi v autorském přednesu uvádím básně, povídky i nové improvizované komentáře u tabule,“ představil ji. V posledních letech se Vodňaský věnuje i starší mládeži. Rozvíjí debaty s mládeží na téma nebezpečí drog, prevence kriminality, rizika sexu, závislost na sektách, otázky ekologie atp.

Působil jako vysokoškolský pedagog na Institutu základů vzdělanosti Univerzity Karlovy a na Fakultě humanitních studií téže univerzity (od roku 2001), v současnosti je ve svobodném povolání. Řada jeho textů vychází knižně, překladatel knih literatury faktu z angličtiny. S pořadem Podej mi pastelku, nakreslím pejska vystoupí Jan Vodňanský v příborském Autocampu Ricco v neděli 11. července o půl jedenácté dopoledne.

-mer-