Ve frenštátském autokempu nás v sobotu čeká opravdová hudební lahůdka, koncertní program plný hitů jako Holubí dům, Severní vítr nebo Není nutno, ve kterém vystupuje Jaroslav Uhlíř společně se skvělou doprovodnou kapelou v klasickém rockovém složení.

„Diváci se mohou těšit na nezapomenutelné písničky, které za posledních 40 let vytvořil Jaroslav Uhlíř převážně ve spolupráci se Zdeňkem Svěrákem, jako jsou Holubí dům, Severní vítr, Ani k stáru nebo Není nutno," potvrdila v pozvánce za organizátory Patricie Pustějovská.

Na koncertním pódiu ho v současnosti doprovází rocková kapela pod taktovkou zpěváka a kytaristy Fredyho Bittnera.

„Moje samostatné hraní na piáno bych přirovnal k malování. Je to jako perokresba. Kapela tomu dá barvičku. Je to veselejší," potvrdil v rozhovoru pro Deník sám Jaroslav Uhlíř. Spolupráci si pochvaluje i Bittner:

„S Jardou spolupracuji již deset let. Natáčíme ve studiu jeho písničky do televize, a tak se zrodil nápad, že bychom si mohli zahrát i takto živě s kapelou. Máme za sebou pár koncertů a zatím se to velmi osvědčilo. Když Jarda hraje sám, je to také pěkné, ale komornější."

Uhlíř o sobě dal poprvé vědět jako člen skupiny Faraon, později byl zaměstnán jako skladatel v Československém rozhlase, kde se seznámil se Zdeňkem Svěrákem. S textařem a moderátorem Karlem Šípem moderoval mimo jiné zábavní show Galašaráda. Složil hudbu například k filmům Ať žijí duchové, Vrchní, prchni, Lotrando a Zubejda nebo S čerty nejsou žerty.

Ve frenštátském Autokempu vystoupí Jaroslav Uhlíř s kapelou v sobotu 13. července od půl osmé večer.

MICHAL MERENDA