Už více než rok zve jeden z nejvýraznějších moravských jazzmanů Boris Urbánek do štramberského Zámeckého sálu v domě U Písařů zajímavé osobnosti českého jazzu a bluesu. „Vystupovali zde už například legendární Emil Vyklický s cimbalistkou Zuzanou Lapčíkovou, také saxofonista Michal Žáček a další a další,“ připomenul pro Region publicista Richard Boryna.

Na tuto neděli se Urbánkovi podařilo pod Trúbu přilákat i muzikanta s příchutí zahraniční exotiky. Pozvání přijala americká zpěvačka Teresa Polk. Mladá sympatická žena s nádherným hlasem přijela na sever Moravy jako lektorka angličtiny, nevyužito tady ale nezůstalo ani její hudební nadání. V rámci svého volného času se věnuje zpěvu jazzu a blues a vidět ji můžete na koncertech po celém Moravskoslezském kraji. Už si ji také stačili všimnout zástupci ostravské hudební scény a rychle přijali mezi sebe. Rodačka z Los Angeles se tak stává další posilou moravského jazzového podhoubí.

Ve Štramberku si vyzkouší spolupráci s pianistou a průvodcem celoročního cyklu Jazz U písařů Borisem Urbánkem. Ten na sebe v posledních letech upozornil hlavně muzikály Mrazík a Romeo a Julie nebo hudbou k filmu Báječná show. V současnosti se opět soustřeďuje hlavně na své jazzové aktivity. Hraje v orchestru Ostravského rozhlasu, ve stále fungujícím TUTU, Boris Band Combination a s obdobně laděnými Rhythm Desperados vydal v červnu koncertní snímek Volcano.

V Zámeckém sále Domu U písařů ve Štramberku vystoupí společně s Američankou Teresou Polk v neděli 9. srpna od 17 hodin. (mer)