Jazz Efterrätt je sdružení mladých profesionálních hudebníků, kteří společně hrají a vystupují od svého vzniku v roce 1998. Tvoří jej absolventi pražských konzervatoří, kteří dnes pracují v umělecké sféře především jako muzikanti, ale také jako aranžéři a skladatelé jazzové a populární hudby. Od samého vzniku došlo v obsazení skupiny jen k nepatrným změnám.

Skupina ve své tvorbě nadžánrově spojuje mnoho hudebních stylů a je pro ní typický ostrý kontrast funkově pulsující rytmiky, melodických linek a jazzových sól. „Žánrově se vnímáme na pomezí jazzu, funky a soulu, sami si ale rádi zahrajeme i latinsko-americkou hudbu, swing či dixieland,“ přiznali muzikanti před koncertem.

Svou první desku vydal Jazz Efterrätt v roce 2001 pod názvem Nakousnuto. Toto debutové album v sobě skrývá nejrůznější hudební myšlenky i rozmanitý materiál, které vzájemně pojí osobitá zvuková představa. Na desce se jako hosté podíleli Jan Hasenöhrl, Miroslav Šisler, Ridina Ahmed a Rylo Williams.

V rámci úzké spolupráce s Českým národním symfonickým orchestrem doprovázel Jazz Efterrätt hudební hvězdy Moisese Parkera, Andreu Bocelliho, Chrise Brubecka, Barryho Masona a mnohé z domácích popových i jazzových kapel a zpěváků jako Monkey Business, King Size, Laura a její tygři a další. Tento výčet potvrzuje, že členové kapely Jazz Efterrätt jsou vyhledávanými studiovými hráči, což mimo jiné dokázali i deskou La Parada, která vznikla jako výsledek dvouletého studiového soustředění trumpetisty Jana Hasenöhrla a Lukáše Chejna. Jazz Efterrätt se na této desce podíleli jak autorsky, tak i hráčsky.

V hudebním klubu Galerka na novojičínské Staré poště vystoupí Jazz Efterrätt v pátek 29. října od 20 hodin. (mer)