Moje hra je komedií o životě, jakkoli hlavnímu hrdinovi jeho život právě protekl mezi prsty. Hlavní hrdina, slavný spisovatel Josef Jankulovski, opustil tento svět nečekaně a s poměrně starosvětským přáním: chtěl po své partnerce, aby uspořádala soukromou smuteční slavnost na jeho počest. V obývacím pokoji se proto u vystaveného Mistra schází šest žen různého věku, postavení i světonázoru, z nichž každá sehrála v životě vyhlášeného bonvivána osudovou roli.

Magie divadla umožní Jankulovskému už z druhého břehu mluvit s jeho poslední ženou. „Na rozdíl od nás obyčejných smrtelníků tedy oba mají vzácnou možnost říci si spoustu věcí, na které v každodenním shonu nemáme čas a u kterých zpětně litujeme, že jsme je nestihli vyslovit," nastiňují děj dramaturgové divadla Kalich, které hru nastudovalo.

Komedie Moje hra odkrývá s nadhledem, odzbrojující upřímností a především humorem zákoutí vztahu muže a ženy a otevírá řadu třináctých komnat. Současně fandí životu: za jeden vyhaslý nabídne hned dva nové.

V hlavní roli charismatického Mistra Jankulovského zazáří Jiří Bartoška, který přijal divadelní roli po dlouhých letech. Herec, který je známý tím, že s přijetím role na divadle hodně šetří, vysvětluje, proč tentokrát kývl: „Kvalita textu a kolegové, s nimiž bych se měl při práci setkávat. Je výhoda, že už léta jsem sám sobě ředitelem, a tak si můžu svobodně vybírat jak tituly, tak spolupracovníky. To je pro mě podstatné." Pod pseudonymem autora Mojí hry Petra Abrahama se skrývá divadelní režisér Petr Novotný.

Novojičínské Beskydské divadlo uvede hru Moje hra ve středu 27. března od 19 hodin. V režii Jana Kačera kromě Jiřího Bartošky hrají Jana Janěková ml., Nina Divíšková, Zuzana Bydžovská a další. (mer)