Jeden z nejrespektovanějších hudebních publicistů bude mluvit o hudbě, politice a zajímavých lidech.

Na Novojičínsko se Černý vrací po dlouhé době. Do povědomí hudební veřejnosti vstoupil Černý razantním způsobem v sedmdesátých letech. Jeho články v časopise Melodie prosluly svou nemilosrdnou a tvrdou pravdivostí. Také mu ale vynesly velké uznání a respekt. Největší proslulosti dosáhl kritik, moderátor, publicista a komentátor první československou rozhlasovou hitparádou Dvanáct na houpačce.

Dnes Jiří Černý spolupracuje se všemi druhy médií a jeho články a komentáře lze číst také na jeho vlastních populárních internetových stránkách www.nacerno.cz. Mimo jiné objíždí české kluby s tematickými programy o známých osobnostech muziky 20. století, jako například právě o Zuzaně Navarové, Jimim Hendrixovi, Led Zeppelin, Sex Pistols, ale také o Haně Hegerové či Karlu Krylovi.

„Já mám v sobě obrovskou touhu a nutkání svěřit se s tím, co a proč se mi líbí. Je to samozřejmě jen promile co do počtu lidí, které naladíte na stejnou strunu. Ale je a mě to strašně baví a je v tom zvláštní druh krásy,“ vysvětlil důvody svého putování v jednom z dřívějších rozhovorů.

Do Nového Jičína veze Černý své oblíbené Rockování. „Ve svých soudech trefný, nesmlouvavý, současně gentlemanský, vtipný a zasvěcený pouštěč přináší ve svém poslechovém cyklu průhled do světa kompaktních disků s rockovou i jinou hudbou, která rezonuje nejen současností. Druhou polovinu večera může publikum ovlivnit svými dotazy a přáními,“ popisují organizátoři.

V novojičínském hudebním klubu Galerka vystoupí Jiří Černý ve čtvrtek 26. ledna od 20 hodin.

-mer-