Ve středu 11. prosince se tak přesně v 18 hodin rozezní tóny písně Nesem vám noviny, po níž budou následovat koledy Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal a Pásli ovce Valaši. Aby to ti, kteří se do zpívání zapojí, měli jednodušší, rozdáme jim speciální vydání, Adventní deník, kde budou mít, mimo jiné, i texty všech zpívaných koled.

Obdobně dostanou Adventní deník ti, kdož mají předplacený Novojičínský deník nebo si jej ve středu 11. prosince koupí na stáncích, případně i ti, kdož přijdou na poslední chvíli na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně. Tam totiž budeme zpívat koledy i letos. V programu, který začne ve středu 11. prosince v 16.30 hodin se postupně, v půlhodinových blocích, představí soubory Puellae et Pueri, Sextet+ Nový Jičín a Ondrášek. Právě pěvecký sbor Ondrášek nám, stejně jako loni, od 18 hodin pomůže se zpíváním koled, které v tu chvíli budou zpívat lidé na mnoha dalších místech České republiky i mimo ni. Například v Havířově na náměstí doprovodí pěvecký sbor Canti Corum kopřivnické těleso Stanley´s Dixies Street Band. Takže Novojičínsko bude zastoupeno i tam.

Jak už bylo zmíněno, koledy bude vysílat od 18 hodin rádio Orion, takže zazpívat si ve stejnou chvíli s dalšími tisícovkami lidí v různých částech naší země může kdokoliv. A pokud se přihlásí na www.denik.cz/cesko-zpiva-koledy/registrace, rozsvítíme účastníkovi hvězdičku na mapě České republiky na stránkách Deníku. Když se u zpívání vyfotíte a pošlete nám fotku, my ji zveřejníme.

V Domově Hortenzie ve Frenštátě pod Radhoštěm budou tamní obyvatelé letos na Vánoce poprvé v novém prostředí. Domov totiž prošel rozsáhlou rekonstrukcí za zhruba padesát milionů korun, která trvala více než rok a čtvrt. Původně se měla zmenšit kapacita zařízení z 95 na 76, ale díky vedení domova, v čele s ředitelem Jiřím Absolonem, má domov po rekonstrukci osmdesát sedm míst.