Od 16. do 18. listopadu se totiž setkají na již pátém ročníku KoprCon 2007 na půdě Základní školy dr. Milady Horákové v Kopřivnici. „Ve víkendovém programu na příchozí čekají desítky hodin zasvěcených i úsměvných přednášek, diskuse, soutěže, projekce, herní turnaje, divadelní představení, ale třeba i výtvarný happening,“ sdělil hlavní organizátor akce David Macháček.

Samostatná programová linie bude věnována fenoménu Star Wars (Hvězdné války), celodenní program vsobotu čeká také příznivce Star Treku. Na své si přijdou také vyznavači Harryho Pottera, Pána Prstenů a dalších fenoménů fantastických světů. „Samostatné programové bloky budou věnovány Transformers a nebo Dumasovým Třem mušketýrům. Svou samostatnou linii budou mít na KoprConu už potřetí za sebou PRG hry a chybět nebude mnohahodinový program pro vyznavače typické japonské animace Manga,“ dodal Macháček.

Poprvé také KoprCon nabídne odreagování při populární taneční hře Dance Dance Revolution. Na zábavném galavečeru budou vyhlášeny výsledky literárních soutěží O Zlatého ysalamirie a Radegast 2k+7.

Koprcon přinese také mnoho zajímavých setkání. „Přednášet bude autorka několika románů, řady povídek a uznávaná odbornice na fantasy a historii Františka Vrbenská. Se svými čtenáři bude diskutovat v současnosti nejvydávanější český sci-fi a fantasy spisovatel Miroslav Žamboch, který také vautorském čtení uvede úryvek své aktuální práce. Chybět nebude tradičně ani ostravský záhadolog a cestovatel Arnošt Vašíček,“ nastínil Macháček a dodal, že tento autor knižní trilogie Planeta záhad či televizního seriálu Strážce duší se bude věnovat aktuálnímu tématu Ďáblovy bible, o které je i jeho poslední knižní titul. „Řadu lidí by jistě mohla zaujmout jak připravovaná šermířská vystoupení tak unikátní recesistická pitva Zambie,“ dodal stím, že bližší informace získají zájemci na www.cswu.cz/koprcon.