Osmý únor patřil v kostele svatého Josefa ve Fulneku všem příznivcům středověké hudby. Skupina Solideo svým vtipným podáním nejprve přiblížila všem posluchačům každý nástroj a poté na něj i zahrála. Repertoár skupiny tvořily sklady z období gotiky, renseance až po baroko. Prostorem hlavní chrámové lodi se linuly čisté tóny, které hudebníci vyluzovali na nejroztodivnější nástroje. Posluchače asi nejvíc překvapila harmonie, kterou skupina dokázala stvořit na kostěnných nástrojích. Hudebníci přihlížejícím představili například kravské, kozlí, beraní, mufloní a kamzičí rohy, kostěnné a lidové flétny a středověké dudy. Atmosféru vystoupení dotvářely dobové kostýmy, které si na sebe kvartet oblékl.

Účinkování ve fulneckém kostele si hudebníci nevybrali náhodně. Navštívili město při svých turné a našli v něm zalíbení. „Skupina se tady octla v podstatě náhodou. Přijeli tady jednou, prošli si město a fulnecká atmosféra je velice zaujala a zalíbil se jim i náš prostor kostela. A protože v současné době je tady výstava Kamenné svědectví minulosti, řekli jsme si, že by se sem taková středověká hudba hodila,“ potvrdila Věra Lošáková, programový manager objektu Kostel sv. Josefa ve Fulneku pod Muzeem Novojičínska. „Veškeré akce, které se tady konají, jak v kostele svatého Josefa i v kulturním centru, pořádáme ve spolupráci. I na tomto koncertu se podílí městské kulturní centrum, Muzeum Novojičínska, které je hlavním organizátorem a občanské sdružení Comenius, jenž svým malým příspěvkem také pomáhá,“ upřesnila Lošáková.

Koncert kapely Solideo byl uspořádán nejen pro doprovod výstavy Kamenné svědectví minulosti, ale také proto, aby návštěvníkům připomněl 529. výročí od zápisů fulneckého panství do zemských desek olomouckých. Fulnek totiž patřil v dávných dobách knížectví opavskému. Až Jan ze Žerotína, který vlastnil fulnecká panství, je nechal přepsat pod správu Olomouce. Fulnek se tak stal součástí Moravy.