Sándor Mester, klasický kytarový virtuos již několik let koncertuje po celém světě. Od roku 2005 vystoupil na více než pěti stech koncertech v jedenácti zemích. Koncertuje nejenom ve velkých koncertních sálech a velkých městech, ale také v obcích, malých městech, ve školách a v hudebních školách. Hrál na mnoha koncertech v Maďarsku, po dobu 1 roku koncertoval v Portugalsku, vystoupil také v USA, Izraeli, Itálii, Maroku, Bulharsku, na Slovensku, na Ukrajině, v Rumunsku a v Srbsku. „Za posledních pár let odehrál 500 koncertů v Portugalsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovensku, USA nebo Izraeli. Mezi klasickými, převážně barokními, kytarovými kusy hraje i maďarskou klasickou hudbu Bély Bartóka, stejně jako obecně méně známou portugalskou či brazilskou hudbu,“ přiblížili jeho vystoupení organizátoři.

V tomto roce uskutečnil v Maďarsku pod názvem Concert for Roma sérii více než třiceti koncertů v sociálně vyloučených obcích s převážně romským obyvatelstvem a také sérii koncertů nazvanou Bakfark-Bartók ve čtyřech zemích na takových místech, kde žije maďarská menšina.

Letos v létě se na tři měsíce odstěhoval do Čech - v Kopřivnici a v okolních obcích a městech odehraje za podpory fondu International Visegrad Fund padesát koncertů v rámci programu Visegrad Artist Residency Program. Hostitelskou institucí, centrem a organizační základnou série akcí pro klasickou kytaru je Kulturní dům Kopřivnice.

Na bílovickém zámku zahraje kytarový koncert Sándor Mester tento pátek 12. srpna od 18 hodin. (mer)