Komedie z divadelního prostředí - ale trochu smutná, tak charakterizují organizátoři pondělní představení pražského studia Ypsilon v novojičínském Beskydském divadle. Na přetřes tam toto pondělí přijdou lesk a bída divadla, trochu ironický, ale i sebeironický pohled zvenku i zevnitř. Prkna, co znamenají svět - jak se říká - jsou opravdu velice vratká, a přesto pořád lákavá.

V určité míře tak budou herci vyprávět o sobě. „Je to pohled na panoptikum divadla a divadelníků, groteska maličko zlá, ale snad ne bez lásky. Náš svět i život zmenšené do divadelního vzorku. Divadelník nemá žádnou jistotu, nikdo mu nezaručí práci, uznání, peníze a slávu a služební postup a spokojenost a obdiv a porozumění. My divadelníci se musíme pochválit sami! A to taky občas děláme. Takže i Vy se pobavte, trochu ovšem škodolibě na náš účet. A až půjdete domů, pochvalte si svoje vlastní životy a buďte rádi! My Vám to přejeme, ale asi bychom měnit nechtěli,“ přiznávají v pozvánce herci studia Ypsilon.

V režii Arnošta Goldflama hrají Lábus Jiří, Kretschmerová Jaroslava, Loubalová Lenka, Vršek Petr, Slach Jakub, Mrázik Roman, Skočdopolová Barbora a Bohadlo Martin. Novojičínské Beskydské divadlo je přivítá v pondělí 6. června od 19 hodin. (mer)