Kdo máte rád jazz, možná ještě malinko říznutý rockem, nesmíte si jejich vystoupení nechat ujít. Čerstvě sedmdesátiletý jazzman je stále plný energie a jeho pravidelné výjezdy do Evropy i do zámoří sklízí všude vždy velký ohlas. Jeho písně jsou radostné a svižné, jindy zase melancholické. Prostě jazz o životě, jak má být. K tomu ještě můžeme směle s jistotou dopředu počítat s hojnými sólovými a velmi často i dost improvizovanými výstupy všech hudebníků kapely, zkrátka to se prostě musí slyšet. Místy sice může člověk nabýt mylného dojmu, že jsou party jednotlivých nástrojů vůči sobě mírně disharmonické, opak je pravdou - vše dokonale zapadá a souzní. A k tomu všemu Laco hojně vystoupení okořeňuje svými průpovídkami a historkami. No prostě - zábava je zaručena.

S Celulou hraje fenomenální mág trumpety Laco již pětatřicet let, jen její složení je už poněkud obměněno (stará česko-slovenská krev za krev mladou americkou). Na bicích dnes řádí Lacův syn Vaico, jenž je bezesporu po otci velmi talentovaným hudebníkem, klávesista Walter Fischbacher, který pravidelně vystupuje i v novojičínské Galerce, zase na své klávesy doslova kouzlí. Bezesporu největším miláčkem publika je ale Steve Clarke, o němž se dokonce mluví jako o Jimim Hendrixovi šestistrunné basy. „Osobně se ale nejvíc těším na trubku Laca Decziho, také teď prý mají hodně dobrého kytaristu, u nich je to ale těžké, skvělí jsou všichni,“ prohlásil hudební kritik Martin Tomášek, který se na koncert do Studénky chystá.

Vystoupení Laco Decziho a jeho kapely Celula New York se bude konat ve studéneckém Dělnickém domě tento pátek 25. dubna. (mer)