Red fest tuto sobotu v podstatě odstartuje festivalovou sezónu na Novojičínsku. Devět kapel z celé republiky a také ze Slovenska dorazí jako již tradičně do areálu letního kina. Připraven jen také zajímavý doprovodný program. Akce je už čtvrtým rokem pestrou přehlídkou kapel všech možných rockových a metalových stylů. „Headlinerem festivalu budou Dark Gamballe. Tato vyškovská formace se vypracovala do pozice jedné z nejzajímavějších kapel tvrdších žánrů u nás. Specificky zastřený vokál zpěváka “10“, nekompromisně řezající kytary, nevšední poetika textů a obrovský příval energie – to vše ve zkratce jsou DG,“ představil největší tahák akce organizátor Jiří Holaň. Také další kapely ale nepostrádají punc zajímavosti a hudební protřelosti.

Pořádající Greedy Invalid hrají melancholickou rockovou hudbu s příměsí gothic a metalu. Po úspěšném jarní turné k nové desce Anna bude i jejich set na RedFestu ve znamení písní z nového alba, které vyšlo na konci března. Anna se kromě tradičních anglicky zpívaných písní pyšní též několik česky zpívanými písněmi. První slovenskou skupinou, která ozdobí soupisku RedFestu jsou Mad Frequency z Čadce. Vlastní jim je hutná a úderná muzika okořeněná výborným čistým vokálem Rudyho. Z projevu této slovenské rockové naděje je cítit inspirace takovými veličinami jako Faith no More nebo Creed. Druhou kapelou, která návštěvníkům RedFestu představí slovenskou tvrdě hudební scénu, jsou Sungate. „Muzikanti v čele s talentovanou zpěvačkou Lilit charakterizují svou hudbu jako experimentální gothic metal. SG nezapře svou inspiraci ve středověké hudbě a další rozměr jí dodává také Lady Catharine, violoncellistka,“ připomněl Holaň. Z ostatních jmenujme death metalové Martyrium Christi, karvinské dobře známé Galactic Industry nebo metalcorové Delite. Představovat nemusíme ani Portu Inferi nebo ostravské hardorockové Rusty Fox.

Red Fest začíná v sobotu 12. června ve 13.30, brány letního kina se otevírají již ve 13.00. Festival se koná za každého počasí a po skončení hudební produkce se v deset hodin večer bude promítat film Simpsonovi ve filmu. (mer)