Dvanáct let, šest sérií a jeden mimořádně úspěšný celovečerní film. Sex ve městě se od svého uvedení stal mezinárodním fenoménem, jehož příznivci považují Carrie, Samanthu, Charlotte a Mirandu za sobě natolik blízké, že jim připadají spíše jako kamarádky než jako fiktivní postavy.

Proto po světě vzbudilo obrovskou vlnu nadšení druhé pokračování celovečerního filmu, které vstoupilo do kina před několika týdny. Tento pátek a sobotu jej uvede i novojičínské Letní kino.

Sarah Jessica Parker, která nejenže si zopakovala svoji roli Carrie Bradshaw, ale navíc znovu vystupuje i v pozici producentky filmu, řekla: „Je to úžasné být součástí něčeho, s čím se lidé ztotožňují a co silně prožívají, něčeho, co každý týden vítají ve svých domovech a na co rádi chodí do kin. A tak jsme věnovali opravdu hodně času úvahám o tom, jak naše diváky znovu po dvou letech vtáhneme do děje.“

Přestože hlavní dějové linky prvního filmu se vyřešily, zůstalo toho hodně, co jde o našich čtyřech hrdinkách a jejich milostných životech říci. Při úvahách o tom, kam se hrdinky filmu během dvou let od posledního setkání posunuly, náhle režisérovi Kingovi vyvstalo jedno nosné téma nového filmu, a to tradice.

King nechtěl, aby Sex ve městě 2 byl konvenční komedií, jenže různé formy a variace tradice ho nakonec ke komedii stejně přivedly: „Naše čtyři hlavní hrdinky nejsou tradiční a nikdy ani tradiční nebyly.

Miranda měla nemanželské dítě, pak se vdala, a je vůdčí typ v manželství. Charlotte konvertovala k judaismu, adoptovala dceru asijského původu a pak měla další dceru.

Samantha vyzkoušela spoustu vztahů a nakonec se rozhodla, že bude navždy sama. A Carrie je člověk, který udělá všechno pro vytvoření fungujícího vztahu s Božským a zachování existence nezávislé spisovatelky.“

V novojičínském Letním kině uvidíme další osudy Carrie, Samanthy, Charlotty a Mirandy tento pátek 9. a sobotu 10. července vždy od 22 hodin.

-mer-