Komedie Líbáš jako Bůh vyprávěla příběh o tom, že láska se může objevit v každém věku a mladého i staršího dokáže zbláznit tak, že musí veškerý dosavadní život stranou. Čerstvá babička Helena a čerstvý dědeček František se takhle do sebe zakoukali a po mnoha peripetiích k sobě i našli cestu. Pokračování filmu na jejich příběh přímo navazuje.

Helenin bývalý manžel, úspěšný spisovatel Karel se sice konečně odstěhoval ze společné domácnosti, může žít naplno svůj život svůdníka, ale začíná zjišťovat, že mu cosi chybí. Na Františkovu exmanželku Bohunu, energickou dámu, zvyklou vše řídit, pak situace dopadá ještě tíživěji. Oba hledají cesty, jak Františka a Helenu znovu získat pro sebe. František s Helenou zvolí z nastalé situace jediné rozumné východisko – rozhodnou se být chvíli sami a daleko, a tak vyrážejí na romantickou exotickou dovolenou do Maroka. Ale i zde je dostihnou nejen potíže, ale i jejich bývalí partneři, kteří ve Františkových a Heleniných cestovních lapáliích, k nimž patří ztracená zavazadla, ukradené doklady a řada dalších problémů, vidí příležitost, jak se vrátit do jejich života.

Natáčení začalo 28. srpna 2011. Po měsíční práci v Praze a okolí se štáb přesunul do Maroka, kde vznikla zásadní část celého příběhu. „Maroko je divukrásná země, plná kontrastů a mně bylo od začátku jasné, že pokud se má děj posunout do nějaké exotické země, nemůže to být nikde jinde než v Maroku, " vysvětlila v distribučním listu k filmu režisérka Marie Poledňáková, proč se rozhodla umístit děj právě tam.

Jak se natáčení povedlo, uvidíme v novojičínském letním kině v sobotu 11. srpna od 21 hodin. (mer)