Ve filmu Pařba v Bangkoku jedou hrdinové Phil, Stu, Alan a Doug do exotického Thajska na Stuovu svatbu. Po nezapomenutelné rozlučce v Las Vegas nenechá Stu nic náhodě a naplánuje zcela bezpečnou, poklidnou pozdní snídani. Jenže ne všechno se vždy děje tak, jak se naplánuje. Co se stane ve Vegas, sice může zůstat ve Vegas, ale co se stane v Bangkoku, si nedokážete ani představit.

I tady se hrdinům komedie o partě třicátníků stane, že v kocovině po propařené noci jedno nemilé překvapení za druhým. Tentokrát se žení zubař Stu, bere si krásnou dívku thajského původu, takže se logicky koná svatba v Thajsku. Celá parta včetně rodinných přívažků tedy vyráží na cestu, samozřejmě včetně Alana, na kterém první povyražení s vlčí smečkou zanechalo nesmazatelnou stopu. Posezení u ohýnku na pláži se zase trošku zvrhne a naše oblíbená trojice znovu dává dohromady střípky událostí předchozí noci a pátrá tentokrát po ztraceném náctiletém bratrovi sličné nastávající.

Celý zážitek umocňuje eklektický soundtrack, který patří mezi Phillipsovy značky. Režisér Phillips se svými hudebními supervizory Randallem Posterem a Georgem Drakouliasem prošli stovky nahrávek, aby našli správný zdroj hudby, který příběh zdůrazní. K tomu se přidala filmová hudba Christopha Becka. Jedním důležitým prvkem byla svatební kapela, pro tuto příležitost vybral Phillips soubor ze severního Thajska nazvaný Ska Rangers, který hlasitě zpíval jen foneticky hity 80. let. „Tito muzikanti jsou v Chiang Mai, odkud pocházejí, opravdu populární,“ říká Drakoulias „Jsou fakt cool a vypadají úžasně.“

Novojičínské Letní kino uvede komedii Pařba v Bangkoku v pátek a v sobotu 12. a 13. srpna vždy od devíti večer. (mer)