Snímek Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna divákům, který tuto sobotu uvede novojičínské Letní kino, znovu představuje zábavu, dobrodružnou atmosféru a humor, které byly hlavním důvodem obrovského úspěchu celé série. Johnny Depp se vrací ve své ikonické roli kapitána Jacka Sparrowa ve filmu nabitém akcí a dobrodružstvím. Když se mu do cesty připlete tajemná Angelica, není si jistý, zda se zamiloval, nebo zda se jedná o nemilosrdnou podvodnici, která ho využívá k tomu, aby nalezla legendární Pramen mládí. Když ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge, které velí slavný a obávaný pirát Černovous, ocitá se Jack na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost.

Film Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna navazuje na trojici předchozích velice úspěšných filmů ze série Piráti z Karibiku s podtituly Prokletí Černé perly, Truhla mrtvého muže a Na konci světa. Johnny Depp, který svou postavu kapitána Jacka Sparrowa po předchozích třech filmech také naprosto zbožňuje, se rozhodně ani v nejmenším nebránil dalšímu pokračování. „Myšlenka na natočení čtvrtého filmu se po dokončení natáčení toho třetího rozhodně usadila v hlavě v oddělení 'snad to vyjde," přiznal v oficiálním rozhovoru. „Když s rolí kapitána Jacka skončíte a opustíte ji, je to velice nepříjemný pocit, protože ji mám opravdu rád. Hrát kapitána Jacka je velice pohodlné, protože se v té roli můžete chovat naprosto neuctivě, buřičsky a bláznivě, a to za každých okolností. Znám ho tak dobře, že je to pro mě prostě druhá přirozenost."

Film Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna slibuje divákům svým novým velkolepým a akcí nabitým dobrodružným příběhem. Novojičínské Letní kino jej uvede tuto sobotu 4. srpna od 21 hodin. (mer)