Ještě před nějakými patnácti lety byla jeho hudební pozice neotřesitelná a málokdy se dalo narazit na někoho, kdo by jeho jméno neznal. Dnes je ale situace poněkud odlišná. Faktem nicméně je, že v polovině osmdesátých let byl respektovanou osobou s minulostí člena C&K Vocalu, za zády s výtečnou skupinou 5P, po jejímž rozchodu však už podle některých hudebních kritiků nikdy nedokázal chytit druhý dech. A to ani s obnoveným Blue Effectem, tedy se silnou trojkou Hladík-Pospíšil-Koller, ani s nedávnou skupinou Biograf. A tak se nějak stalo, že když se dnes řekne Luboš Pospíšil, většina mladé generace vůbec nereaguje. „Pospíšilovy písničky spíš osloví snílky a romantiky, přece jen je jejich vzdálenost od surové a syrové reality z dnešního pohledu ještě větší, než v době vzniku. Povznesete-li se nad to, a popřípadě je-li jejich poslech pro vás nostalgickým návratem do doby jejich vzniku, půvab se z nich určitě nevytratil,“ řekl o něm například recenzent Antonín Kocábek. Jisté je, že na Pospíšila spousta lidí nezapomněla.

Novou éru, zdá se, zahájil Pospíšil po roce 2000. V tomto roce se domluvil na autorské spolupráci opět s Bohoušem Zatloukalem a Martinem Vajglem, zájem o spolupráci projevil i jazzový baskytarista Pavel Jakub Ryba. V roce 2001 tak vznikla deska Hazardní slavnost. Toto spojení muzikantů si pracovně říká LPG , čili Luboš Pospíšil Group.

Koncem roku 2002 vyšla Pospíšilovi další deska, tentokrát je to výběr z jeho tvorby za posledních 20 let s výmluvným názvem 20 největších hitů 1982-2002. Na začátku roku 2003 dochází v LPG ke změně a to na postu bubeníka. Martin Vajgl opouští ve prospěch -123 min LPG i svou další kapelu Vltava. Jeho místo zaujal Jiří Kolman. V současnosti se dokonce podařilo obnovit úspěšnou kapelu 5P.

Právě s kapelou 5P vystoupí Luboš Pospíšil ve středu 28. dubna v Bílovci. Koncert v Domě kultury začne v 19 hodin. (mer)