Od 1. května jsou v prostorách, které obývají automobiloví veteráni, k vidění certifikované reprodukce obrazů několikanásobného českého slavíka. Jak moc bylo složité dostat tuto vzácnou výstavu do Kopřivnice, co všechno tomu předcházelo a zda je ještě nějaká naděje, že by Karel Gott Kopřivnici navštívil, když musel účast na vernisáži ze zdravotních důvodů zrušit, Deníku prozradila kurátorka výstavy Lucie Žáková.

Jak moc bylo složité dostat reprodukce obrazů Karla Gotta do Technického muzea Tatra Kopřivnice?

Byl to opravdu velmi složité.

Čí to byl nápad?

Napadlo to mě, já osobně jsem totiž od útlého dětství velká fanynka Karla Gotta. Já jsem byla na této výstavě už na dvou vernisážích a napadlo mě, že je to opravdu ojedinělé a že by takováto umělecká díla mohla být ukázána tady u nás v technickém muzeu. Je to vlastně totiž úplný opak protiklad techniky a umění, respektive malířství.

Jak se, kvůli spolupráci, oslovuje člověk, který je u nás opravdovou hvězdou?

Hledala jsem hledala, až jsem našla kontakt na pana Koháka a ten mi s tím pomohl. Ale také jsem samozřejmě zajela minulý rok v září do Holešova, kde měl pan Gott vernisáž. Tam už jsem byla panem Kohákem pozvaná a přímo se domluvila s oběma na spolupráci.

Jak Karel Gott na nabídku reagoval ?

Řekla bych, že byl tou myšlenkou nadšen, protože první věc, kterou mi řekl, bylo, že by s námi velice rád spolupracoval.

Jak dlouho trvá zařízení takovéto výstavy, co vše je nutné neopomenout?

Výstava se začala postupně realizovat od září minulého roku. Vzhledem k tomu, že je květen dalšího roku, je vidět, že příprava byla docela dlouhá. Příprava je samozřejmě o hledání sponzorů, mediálních partnerů, vymýšlení programu a tak dále. Každopádně je to velice složité.

Co všechno mohou návštěvníci na této výstavě vidět?

Celkem šest desítek obrazů a čtvery šaty. Ty bývají vystavovány běžně, společně s obrazy. Jedná se o šaty z dílny módní návrhářky Ivety Řádkové, vytvořené na motivy obrazů pana Karla Gotta.

Proč jsou k vidění reprodukce a ne originály Karla Gotta?

To je jednoduché. Originály obrazů pan Gott nedává z ruky, pouze je daruje. Proto reprodukce. Každopádně jsou to certifikované reprodukce. Návštěvníci mají dokonce možnost si obrazy zakoupit a pana Gotta požádat o podepsání. A mít doma certifikovanou reprodukci s vlastnoručním věnováním pana Gotta si myslím, není vůbec k zahození.

Jak dlouho bude výstava trvat? Je tady ještě nějaká možnost, že pan Gott, který svou návštěvu ze zdravotních důvodů zrušil, do Kopřivnice zavítá?

Od 1. května do 1. července. Myslím si, že to vypadá dost slibně. Pan Gott se k nám moc těšil a samotného ho mrzí, že se nemohl dostavit. Každopádně s ním jednáme dál a vše nasvědčuje tomu, že by mohl osobně přijet plus minus na konci června. Možná, když nebyl přítomen na vernisáži, přijede na dernisáž, tedy závěr výstavy.