Pustějovští Nevím mají v průměru pod dvacet let, přesto za sebou mají kluci už více než devítiletou hudební kariéru. Tento pátek vystoupí v rámci Odpoledne pro teenagery v oderském Dělnickém domě. Základ jejich repertoáru tvoří notoricky známé skladby od skupin Led Zeppelin, Kabát, AC/DC, Jimi Hendrix, Katapult, Metallica, Deep Pyrole či Judast Priest. Nevím také pracuje na vlastním repertoáru a skladby Nevím, Poslední, Kup mi to, Tak tohle znám, Jednou…dokazují, že se jim to daří.

Nejenom uměním se ale Michal Berger, Tonda Berger a Matěj Linert mohou rovnat svým starším kolegům. „Když je porovnám se staršími poloamatérskými kapelami, musím říct, že ti kluci jsou proti většině z nich naprostí profíci. Ať už v tom, že se umí postavit před kameru nebo prostě jen udělat z koncertu show. Z tohoto pohledu pro mě byli docela šok,“ potvrdil již dříve Jiří Macíček z Městského kulturního střediska v Novém Jičíně.

Následující fakta řečené pouze potvrzují. S Petrem Jandou, lídrem skupiny Olympic, kapela nahrála v jeho studiu skladbu Vlak, co nikde nestaví pro TV Nova a skupina Kabát si Nevím vybrala jako předkapelu na své koncerty ve Zlíně a v Praze.

Odpoledne pro teenagery se koná v oderském Dělnickém domě v pátek 11. listopadu od 18 hodin. Vystoupí také DJ Montana. (mer)