Akci pořádá stejně jako v minulých letech kopřivnický Dům kultury spolu s tamní Dětským centrem. Děti, jichž se v minulých letech sešlo v Kopřivnici přes dva tisíce, se opět začnou do místa konání sjíždět už v pátek. Pravidelně na Novojičínsko přijíždí v rámci této akce přes čtyři stovky dětí z více než třiceti zařízení.

První den setkání, tedy pátek, patří pravidelně jen a pouze dětem: Organizátoři pro ně mají pravidelně připravenu řadu atrakcí. Na páteční odpoledne a večer jsou také naplánovány poslední zkoušky dětí před sobotním vystoupením. Každý rok má přehlídka tématické zaměření. „Letos to bude Motýlek námořnický, připraven je mimo jiné aquazorbing nebo projížďky na lodičkách pro děti,“ prozradili v pozvánce pořadatelé.

Samotná přehlídka pěveckého, tanečního a dramatického umění je připravena na sobotní odpoledne. Od dvou hodin se v kulturním domě děti představí se svou kolikrát i celoroční prací. „Děti se k nám chystají dlouho dopředu a víme, že se pokaždé velmi těší. Vládne tady při Motýlkovi vždy velmi příjemná atmosféra. Kopřivničtí diváci navíc pravidelně velmi dobře reagují na předvedené výkony a děti si to pak o to víc užívají,“ připomněli organizátoři při příležitosti posledního ročníku. Jako doprovodný program jsou připraveny pracovní dílny, soutěže a hry a nebo také diskotéka. Speciálním hostem bude letos Heidy Janků.

Pokud chcete strávit příjemné páteční sobotní odpoledne a zároveň trochu pomoci těm, kteří to skutečně potřebují, jste srdečně zváni. Program začíná vždy ve 14 hodin ve Velkém sále kopřivnického Kulturního domu.(mer)