Akci pořádá stejně jako v minulých letech kopřivnický dům kultury spolu s tamním Dětským centrem. Tentokrát má akce podtitul Motýlek karnevalový, to znamená, že karnevalu bude odpovídat celá výzdoba, dárečky a vůbec celkové vyznění. I letos má akce mezinárodní charakter, zúčastní se jí i dětská zařízení z Polska a Slovenska.

Děti, jichž se v minulých letech sešlo v Kopřivnici přes dva tisíce, se opět začnou do místa konání sjíždět už v pátek. Celkem letos přijede na Novojičínsko přes čtyři stovky dětí z více než třiceti zařízení. Chybět nebudou ani zástupci našeho regionu. „Přijedou se ukázat děti z Nového Jičína, z vlčovické Kopretiny, z Domova v Tiché či ostravské Diakonie,“ potvrzuje organizátorka akce Miluše Floreová z Kulturního domu v Kopřivnici.

První den setkání, tedy pátek, patří jako v minulých letech opět jen a pouze dětem: „Máme pro ně mimo jiné připravenu řadu atrakcí. Vystoupí pro ně silák železný Zekon, oblíbený klaun Hopsalín a podobně. Připravena je pro děti i diskotéka, kterou mívají podle našich zkušeností velmi rády,“ prozradila organizátorka. Na páteční odpoledne a večer jsou také naplánovány poslední zkoušky dětí před sobotním vystoupením.

Samotná přehlídka pěveckého, tanečního a dramatického umění je připravena na sobotní odpoledne. Od dvou hodin se v kulturním domě děti představí se svou kolikrát i celoroční prací. Jak dokládají poslední ročníky této výtečné akce, příchozí se v sobotu mají opravdu na co těšit.

Takže pokud chcete strávit příjemné sobotní odpoledne a zároveň trochu pomoci těm, kteří to skutečně potřebují, jste srdečně zváni na sobotu 10. listopadu od dvou hodin odpoledne do Velkého sálu kopřivnického kulturního domu.