Jak bývá u muzejních nocí zvykem, čeká nás ve Frenštátě pod Radhoštěm také tentokrát noční nahlédnutí na vystavená umělecká a historická díla z netradičního pohledu. Vše začne v pátek už v 17 hodin. „Jako první čeká příchozí komentovaná prohlídka výstavy Barevná krása minerálů se sběratelem MUDr. Petrem Jiříkem. Po celou dobu trvání muzejní noci si každý může vyzkoušet také střelbu na laserové střelnici pro děti a prohlédnout všechny naše výstavy a expozice," nastínili ve své pozvánce program organizátoři ve své pozvánce.

Chybět nebude ani doprovodný program. Už o půl sedmé vystoupí Loutkové Divadlo babky Miládky a postupně předvede pohádky O Karkulce a Kašpárkovi a Kostěj nesmrtelný.

No a o půl osmé večer dojde i na hudební vložku. Představí se Cimbálová muzika Radegast a také rožnovská kapela Navalentým. „Hrajeme písničky šedesátých a sedmdesátých let, některé hity současné rock a pop muzik tradiční české písničky, lidovky a jiné. Zpěv je většinou doprovázen dvěma akustickými kytarami, basovou kytarou a automatickým bubeníkem," říkají o sobě muzikanti na svém webu.

Muzejní noc začne v Muzeu ve Frenštátě pod Radhoštěm v pátek 10. srpna v 17 hodin a potrvá do desáté hodiny večerní. (mer)