Kapela HC3, která se tento pátek předvede v bílovické restauraci Na Střelnici v rámci festivalu Alt rock night, byla založena už v roce 1996 a po dvanácti letech muzicírování se není co divit jejich vyhranosti. Od začátku hraje moderní alternativní rockovou hudbu a projela nespočet českých klubů a festivalů. S nejlepšími ohlasy se zúčastnila i různých vyhledávacích soutěží, kde se dostala několikrát do finálových kol.

Vědět o sobě dali HC3 také velkou měrou i za hranicemi české kotliny. V roce 2001 u firmy Bent records vydali singl Space Avenues, který vyšel v Austrálii a na Novém Zélandu. Obsahoval 4 skladby a tři videoklipy. Videoklip k úvodní písni Space Avenues byl uveden i na australské MTV a ABC Rage.

Neznámá jim není ani zámořská klubová scéna. „Od roku 2004 koncertujeme v USA a jako z jedna mála českých kapel jsme projeli celý klubový jih USA od Severní Karolíny, Jižní Karolíny, Tennesse, Floridy a Alabamy,“ potvrdili sami členové kapely na stránkách bandzone. Domů se vrátili loni v červnu a hned se pustili do přípravy nového alba. V současnosti také projíždějí české, moravské a slovenské kluby. Nu-metaloví světoběžníci v vystupují mimo jiní i s lidovkáři Horkýže Slíže – v Bílovci se představí v sobotu ojediněle sólově.

Kromě HC3 bude bílovická restaurace Na Střelnici hostit tento pátek 9. října v rámci festivalu Alt rock night také brněnské nu-metalové OverHype, podobně zaměřený opavský Vehykl a modernrockové Thieves in Streets z Bílovce. Vše začne ve 20 hodin. (mer)