K vidění bude například orientální show s hady, krokodýly a fakírem, který ukáže, že i s ohněm si lze hrát. Samozřejmě, že chybět nebudou tradiční artistické kousky a drezúry zvířat – poníků, levharta či sibiřských tygrů. K jedněm z vrcholů patří vystoupení chobotnice a slinky, což je lidský červ. A děti se určitě mohou těšit na vystoupení dvou klaunů, Bimba a Samba z Ukrajiny.

Vznik Národního cirkusu Jo–Joo se datuje rokem 1990, kdy Jaromír Joo navázal na tradici bývalého cirkusu Jadran, který byl při svém putování tehdejším Rakouskem Uherskem totálně nasazen. Éra cirkusu Jadran skončila rokem 1952, kdy došlo k jeho znárodnění. Národní cirkus Jo-Joo putoval od roku vzniku, tedy roku 1990, do roku 1995 skandinávskými zeměmi, kde sklízel velké ovace, a přiblížil se až k Murmansku.

Od roku 1996 brázdí české země, kde se každým rokem snaží přinášet divákům kvalitní program a neopakovatelné zážitky. Jak se mu to podaří v Novém Jičíně, mohou posoudit všichni, kdož dojdou na ulici Bohuslava Martinů, kde cirkus rozbalil svůj stan vedle vysoké školy.

Vystoupení jsou ve středu 16., ve čtvrtek 17., v pátek 18. a v sobotu 19. července vždy od 18. hodin. V neděli 20. července program začíná již od 14. hodin.