Obec společně s centrem Sněženka, Zdeňkou Hanzelkovou z Libhoště a Klubem seniorů Sedlnice zorganizovala Velikonoční výstavu, která potrvá až do 10. dubna.

Organizátoři výstavu soustředili do dvou pavilónů. „Výstava se uskutečňuje v rámci šestistého padesátého výročí založení obce Sedlnice,“ naznačila Lenka Šimurdová, pracovnice KIC Sněženka, proč je výstava tak rozsáhlá. V prvním pavilonu mohli návštěvníci shlédnout ukázky paličkování, řezbářské výrobky pletení tatarů i košíků a hlavně velikonoční cukroví a malovaná vejce. Ta byla například z Plska, Kanady, Švédska, Slovenska, Litvy, k vidění bylo také obří zdobené vejce z Vídně.

Druhý pavilon patřil zejména dětem a jejich výtvorům. „Oslovili jsme školy a školky v obcích, pro které vyrábíme televizní zpravodajství. To, co nám kdo posla jsme vystavili,“ uvedla Šimurdová a dodala, že velkým lákadlem hlavně pro děti je minizoo. „Dnes už děti pomalu nevědí, jak vypadají mláďata různých zvířat,“ vysvětlila Šimurdová důvod, proč v sálech byla například slepice s kuřátky, králík s mladými králíčky či koza s kůzletem. Kuřata a králíci budou součástí expozice až do konce výstavy. „U těch větších zvířat by to bylo komplikované.

Výstavu zpestřil také hudební doprovod. V sobotu jej obstarala brněnská lidová muzika Gajdoši, kteří také přiblížili historii Velikonoc, v neděli návštěvníkům zahrál dětský národopisný soubor Javorníček.