V roce 2003 měli obyvatelé Fulneku a zejména děti možnost, nechat si podepsat autorem Milanem Barboříkem první vydání knížky Terezka, princezna z Fulneku. Příběh desetileté holčičky, která se jednoho rána probudila, jako princezna ve Fulneku ohromil nejen malé čtenáře, ale také dospělé. Po několika letech je na světě jeho pokračování.

Jak pokračuje práce na druhém díle Terezky?

Druhý díl nazvaný „Terezka z Fulneku a tajemná paní“ je už hotový. Podle předběžné dohody se zainteresovanými stranami má být vydán po připravovaném znovuvydání dílu prvního (v nové grafické úpravě a ilustracemi ak. malíře Lubomíra Anlaufa).

Na co se mohou čtenáři těšit?

Na Terezku s Míšou, malého Jirku, Jelení kopec a příběh plný záhad, tajemných setkání a napětí.

Kdy knížka vyjde?

Datum neznám. Momentálně probíhají jednání o znovuvydání již rozebraného prvního dílu „Terezka, princezna z Fulneku“. Druhý díl by měl vyjít po něm. Není v moci autora tyto věci urychlit nebo nějak přímo ovlivnit, stojí to na edičním plánu nakladatelství. Ale kdo ví, třeba budeme nakonec mile překvapeni…

Plánujete opět nějaké autorské čtení?

Bude-li zájem, rád přijedu.

Je pohádka o Terezce také čtení pro dospělé?

Podle reakce dospělých, kteří to četli ano. Všichni rádi vzpomínáme na své dětství, kamarády a dobrodružství, která jsme s nimi prožili. Jsem si jistý, že každý dospělý člověk má někde svůj „Jelení kopec“, kam se rád vrací do časů, kdy se mu ještě život zdál být podobný pohádce. A navíc každý táta určitě dostal od svého dítěte otázku: „Jaké to bylo, když jsi byl malý? Povídej mi o tom!“ Odpověď pro moje děti je v knížce o Terezce.