Zmíněné občanské sdružení založil muzikant Jiří Kucharz. Jako každý muzikant má potřebu hrát veřejně, a tak již v červnu sdružení uspořádalo v Odrách jakýsi minifestival. Zkušenost by jeho organizátoři chtěli zúročit v sobotu 20. srpna. Na tento den totiž, společně s M-production a městem Odry přichystali 1. ročník multikulturního festivalu nazvaného Youth Session. „Je to akce na podporu mladých začínajících umělců z Oder a okolí,“ vysvětlil důvod Jiří Kucharz a dodal, že by tímto počinem rovněž chtěli motivovat zejména mladé aktivní obyvatele k pořádání akcí podobného typu.

„Zanedbatelná není ani podpora místního kulturního dění, spolupráce a zviditelnění polské menšiny žijící na našem území,“ poznamenal Kucharz.
Akce se uskuteční ve Vítovce, místní části Oder, u příjezdové cesty k tamnímu bývalému koupališti. Na scéně se představí rockové kapely Go Pape, Born, Blaho 19, Bastardo Dentro a HC3, Hip-Hopovou scénu budou zastupovat Kadis, Benox, Fryda a DJ Takt a alternativní sekci budou prezentovat uskupení Crash Drums, Habbaka a Dan Jedlička.

Hudba ale nebude vše, co organizátoři chtějí nabídnout. K vidění bude grafika Kristiny Sváčkové, kresby Kristýny Králové, Evy Slowik, Lili a Matouše Valchaře. Své fotografie představí Juliána Aliagová, Vendula Belová, Halina Sikora a Bogdan Szpyrc. V konečném výčtu nabídky nesmějí chybět básníci, orientální tanec v podání Malhaji a breakdance.

„Pro účastníky budou připraveny stanové městečko, čajovna a další občerstvení,“ doplnil Kucharz. Akce začne ve 14.00 hodin a měla by trvat zhruba dvanáct hodin.