Minifestival Zahrada už se v čajovém prostředí zahrady Městské knihovny v Novém Jičíně zabydlel, letošní roční je v pořadí už sedmý. Tuto sobotu opět nabídne tradiční pohodu a bohatý program. „Zvučené pódium bude opět připraveno v areálu čajové zahrady, v případě nepřízně počasí e schováme uvnitř. Čeká nás také výtvarná dílna se soutěží o nejlepší malůvky,“ slibují v pozvánce organizátoři.

Tím hlavním ovšem bude hudba. Hlavní hvězdou odpoledne a večera bude Lucie Redlová, která už v Arše několikrát vystupovala. Písničkářka z Valašského Meziříčí zhudebňuje převážně texty Radky Bzonkové a v poslední době také spolupracuje s textařem Jakubem Horákem z Nového Boru. Písně hraje s kytarou či mandolínou. Na společných koncertech vystupovala například s Jamesem Harriesem či Žambochy, kterým hostuje i na jejich první desce. Kromě sólového vystupování hraje také s kapelou Docuku na mandolínu a zpívá. S touto kapelou natočila dvě alba, v současnosti kapela připravuje album třetí.

Zajímavé ale bude i uskupení Nebeztebe. „Už od našeho vzniku v lednu 2008 se hudebně pohybujeme na poli mimo klasické definice hudebních stylů. Náš akustický etnobeat v sobě spojuje prvky unplugged bigbeatu, etno, funky, folku, rocku a dance do pro kapelu charakteristického soundu. Ten živě podkresluje místy vícejazyčné texty, které stojí za to neopominout pro jejich příběh,“ popisují svou muziku sami muzikanti této pětičlenné kapely na svých stránkách. Těšit se můžeme také na akustický folk Jana Obre Blahynky a didgeridoo Miry Golicha.

Minifestival Zahrada začíná v areálu Městské knihovny v Novém Jičíně v sobotu 25. června v 16 hodin. (mer)